shutterstock_1343869916.jpg

UBEZPIECZENIA

Kim jesteśmy

Profika Broker to licencjonowany broker ubezpieczeniowy i zespół ekspertów w zakresie ubezpieczeń, skutecznie reprezentujący interesy swoich Klientów w relacjach z zakładami ubezpieczeń. 

Dla kogo

Nasze usługi w zakresie ubezpieczeń kierujemy  przede wszystkim do przedsiębiorstw, a także do ich właścicieli oraz kadry zarządzającej. Specjalizujemy się w obsłudze średnich przedsiębiorstw i wspieramy ich dalszy wzrost.

Dlaczego warto

Nasi eksperci zapewnią skuteczną, ściśle dopasowaną do potrzeb i szytą na miarę ochronę ubezpieczeniową przedsiębiorstwa
za najlepszą dostępną na rynku cenę. Natomiast, gdy poniesiesz szkodę pomożemy uzyskać odszkodowanie pokrywające poniesione straty.

Korzystając z usług profesjonalnego brokera ubezpieczeniowego optymalnie ubezpieczysz Twoje przedsiębiorstwo!

Euro

UBEZPIECZENIA

FINANSOWE

shutterstock_792505270.jpg

UBEZPIECZENIA

MIENIA

shutterstock_1560724700%20(1)_edited.jpg

UBEZPIECZENIA

OC

shutterstock_1343869916.jpg

UBEZPIECZENIA

KOMUNIKACYJNE

Gwarancje ubezpieczeniowe

 

Gwarancja przetargowa (wadium) 

Gwarancja zwrotu zaliczki 

Gwarancja należytego wykonania kontraktu

Gwarancja terminowego usunięcia wad i usterek

Ubezpieczenia techniczne

Ubezpieczenie mienia
w transporcie 

Ubezpieczenie utraty zysku

 

Jak określić sumę ubezpieczenia

OC
z tytułu prowadzonej
działalności
i posiadanego mienia

OC władz spółki

OCP

OC
komunikacyjne

 

AC

Assistance

KR

NNW

Ubezpieczenia dla firm

Przezorny dobrze ubezpieczony – tą małą modyfikację znanego hasła jednego z ubezpieczycieli, przedsiębiorcy mogą uznać za jedną z ważniejszych zasad prowadzenia biznesu. Całkowicie słusznie, bowiem brak odpowiedniej ochrony grozi poważnymi konsekwencjami, a nawet bankructwem przedsiębiorstwa. Ubezpieczenia dla firm stanowią główną specjalizację Grupy Profika.

Ubezpieczenia dla firm dzielimy na cztery podstawowe grupy:

  • ·       Ubezpieczenia finansowe

  • ·       Ubezpieczenia mienia

  • ·       Ubezpieczenia OC

  • ·       Ubezpieczenia komunikacyjne

 

Ubezpieczenia finansowe

Ubezpieczenia finansowe dotyczą zazwyczaj gwarantowania wypłaty świadczenia na wypadek, gdyby... I tych sytuacji jest niemało. Unikając gradu teorii, tego rodzaju ubezpieczenia dla firm pozwalają przedsiębiorcom przede wszystkim zachować płynność finansową, względną swobodę działania, jeśli nie wszystko pójdzie po ich myśli przy danym kontrakcie, „biznesie”. Umożliwiają znaczne zmniejszenie ryzyka, a więc przewidywanie „nieprzewidywalnego”. Stosowane są w branży budowlanej, informatycznej, przy współpracy z rządem i samorządem oraz w wielu innych przypadkach.

Wadium, czyli gwarancja przetargowa, jak sama nazwa wskazuje powinna zainteresować firmy uczestniczące w przetargach. Gwarancja zwrotu zaliczki – to również oczywiste, zadziała jeśli w określonej sytuacji wykonawca jej nie odda, nie rozliczy się, wykorzysta niezgodnie z umową. O gwarancję należytego wykonania kontraktu zwykle zabiega zleceniobiorca, który musi okazać zabezpieczenie wykonania umowy we właściwy sposób (termin, jakość, itp.). Wypłatę pieniędzy, gdy wykonawca nie poprawi źle wykonanej pracy, zapewnia gwarancja terminowego usunięcia wad i usterek.

Ubezpieczenia mienia

To szczególnie ważne ubezpieczenia dla firm, które są właścicielami budynków, budowli, maszyn, urządzeń, naturalnie wraz z ich wyposażeniem. Proponujemy sięgnąć po tego rodzaju ochronę także przedsiębiorcom posiadającym wartości pieniężne, środki obrotowe, mienie przyjęte do sprzedaży w formie komisu, mienia pracowniczego, itp.

Przedsiębiorstwa budowlane mogą się uchronić również od szkód wynikłych z awarii sprzętu/maszyn oraz powstałych podczas montażu, prac budowlanych zawierając ubezpieczenie techniczne. Z kolei podmioty gospodarcze z branży TSL koniecznie powinny sięgnąć po ubezpieczenie mienia w transporcie, działające w tracie załadunku, przeładunku, aż po sam wyładunek.
Business Interruption to ubezpieczenie dla firm, gdy na skutek szkody nie będą one odnotowywać zysków.

 

Odpowiedzialność cywilna

OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej i OC władz spółki to doskonałe rozwiązanie na ubezpieczenie firmy dla małego, średniego jak i dużego biznesu. Chronią one od konsekwencji popełnionych błędów i innych działań szkodzących kontrahentom oraz osobom trzecim, przez właścicieli przedsiębiorstw i członków zarządu.

Z kolei OCP, czyli Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika, stanowi ochronę dedykowaną firmom transportowym. Jest dobrowolne, jednak nadawcy przewozów często wymagają tego rodzaju ubezpieczenia od swoich usługobiorców. Wybór właściwej oferty stanowi często poważny problem, dlatego chętnie pomagamy w tym zakresie, analizując zapisy, wykluczenia, kruczki i negocjując warunki.

 

Ubezpieczenia komunikacyjne

Każde przedsiębiorstwo posiadające pojazdy służbowe powinno je należycie chronić. Ubezpieczenia dla firm środków lokomocji znacznie różnią się od ubezpieczeń samochodów prywatnych. Dlatego analiza ofert towarzystw ubezpieczeniowych jest jeszcze trudniejsza dla uzyskania oferty dopasowanej do potrzeb, w dodatku w cenie godnej jakości usługi. Jako broker z dużym doświadczeniem, dopasowujemy działania do potrzeb, oferując bezpłatną pomoc. Wspieramy w wyborze obowiązkowego OC jak i teoretycznie nadprogramowych, lecz często niezbędnych AC (Autocasco), Assistance, KR (ubezpieczenie od kradzieży auta), NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków). Ufając nam, wybierzesz polisę skrojoną na miarę.

 

Mamy świadomość, że produkty ubezpieczeniowe dla firm często bywają zawiłe i trudno podjąć właściwe decyzje. Dlatego naszych obecnych jak i przyszłych klientów zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy.