190617_Fiat_Professional-Ducato-MY2020_0

Pojazdy zastępcze

Jako samochód zastępczy specjalnie wybraliśmy Fiata Ducato.

Model od wielu lat cieszy się wielką popularnością wśród polskich przedsiębiorców
– aktualnie ma niemal 11% udziału w rynku sprzedaży pojazdów dostawczych w kraju nad Wisłą (drugie miejsce).

Wynajmujemy także pojazdy ciężarowe znanych marek:
Volvo, Iveco, Scanie, DAF-y, naczepy Wielton a także osobowe Fiaty Talento.

Pojazd zastępczy – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Miałeś wypadek, kolizję, którego nie jesteś sprawcą?

Dzwoń do nas, udostępnimy Tobie pojazd zastępczy - dostawczy, ciężarowy - za zupełne darmo.

Wokół wynajmu aut zastępczych z OC sprawcy narosło wiele nieścisłości i wątpliwości,

odpowiadamy zatem na najczęściej pojawiające się pytania.  

 
Kiedy przysługuje pojazd zastępczy?

Auto zastępcze przysługuje właścicielowi pojazdu, którego samochód uczestniczył w wypadku drogowym/kolizji i zamierza dochodzić zwrotu kosztów z tytułu OC sprawcy. Warunek: kierowca Twojego pojazdu (Ty lub inna osoba) nie spowodował zdarzenia.

Gwoli wyjaśnienia: kolizja to zdarzenie, w którym nikt nie został ranny ani tym bardziej zabity, wypadek to już poważniejsza sprawa.

 
Ile zapłacę za pojazd zastępczy?

Jeśli samochód, który został uszkodzony, był użytkowany na co dzień, za cały czas użytkowania pojazdu zastępczego zapłaci towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. Ty nie ponosisz żadnych kosztów, a korzystając z usług Grupy Profika możesz liczyć na dodatkową, profesjonalną pomoc.

 
Kaucja, zaliczka i inne opłaty przy wynajmie pojazdu zastępczego.

W Twoim imieniu rozliczymy cię bezgotówkowo z ubezpieczycielem sprawcy kolizji. Dzięki temu wynajmując pojazd zastępczy zapomnij o takich sprawach jak kaucja, zaliczka, czy też inne opłaty. Chcąc jeździć musisz tylko tankować (właściwe!) paliwo do baku

– to właściwie jedyny koszt.

 
Auto zastępcze – na jak długo je otrzymam?

Możesz jeździć autem zastępczym od dnia zgłoszenia szkody do momentu naprawy uszkodzonego samochodu. P

rzy szkodzie całkowitej oddajesz pojazd zastępczy w momencie otrzymania całości odszkodowania lub też do 7 dni po ogłoszeniu o tym, że Twoje auto niestety nie zostanie naprawione i wyląduje na złomie.

 
Limit kilometrów i wyjazd poza Polskę.

Nie ma czegoś takiego w Grupie Profika jak ograniczenia liczby pokonanych kilometrów. Jest on nieskończony!
Mało tego, możesz się poruszać pojazdem zastępczym po całej Unii Europejskiej, zarówno w celach służbowych jak i prywatnych!

 
Prawa i obowiązki użytkownika pojazdu zastępczego.

Decydując się na pojazd zastępczy z Grupy Profika, korzystasz z auta zastępczego w taki sposób, jakbyś użytkował swój własny samochód. Musisz zatem tylko o niego dbać (np. nie wylewając barszczu na tapicerkę) i tankować. Pojazd jest ubezpieczony w zakresie OC i AC. Szczegółowy regulamin otrzymasz w momencie odebrania środka lokomocji, możemy go udostępnić również wcześniej, jeśli już teraz rozważasz skorzystanie z naszych usług.

 
Na jakie pojazdy zastępcze mogę liczyć w Grupie Profika.

Zajmujemy się profesjonalną obsługą firm. Nasza gama to pojazdy zastępcze d.m.c do 3,5t, auta ciężarowe powyżej 3,5t d.m.c, naczepy oraz pojazdy wszelkiej specyfikacji po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Dodatkowo w swojej ofercie posiadamy samochody z różnego rodzaju zabudową – izoterma, plandeka, kontener, autolaweta, skrzynia, plandeka z kabiną sypialnianą oraz pojazdy z kabiną brygadową.

 

Więcej pytań

Mamy świadomość, że nie rozwialiśmy wszystkich wątpliwości. Zatem jeśli masz więcej pytaj odnośnie zasad udostępniania pojazdu zastępczego przez Grupę Profika, napisz na adres mailowy assistance@profika.pl lub zadzwoń pod jeden z numerów:

 

887 770 652
887 770 895

Działamy całą dobę!

Pojazd zastępczy z OC sprawcy – wszystko załatwimy za Ciebie

Stało się. Ktoś wjechał w Twój samochód, będąc zatem winnym wypadku, kolizji. Mamy nadzieję, że jesteś cały i zdrowy. Niestety, uszkodzenia pojazdu nie pozwalają na dalszą jazdę, trzeba go naprawić w serwisie. Utraciłeś jednak mobilność: co dalej zamierzasz zrobić? Gdy już zabezpieczyłeś miejsce zdarzenia, dokonałeś dokumentacji fotograficznej, spisałeś dane, także świadków, zadzwoń do Grupy Profika pod numer 887 770 652, byś mógł użytkować pojazd zastępczy z OC sprawcy. Formalności pozostaw nam. Nie ponosisz żadnych opłat, umyte i przygotowane do jazdy auto zastępcze zawozimy we wskazaną przez Ciebie lokalizację.

Wypadek, a nawet zwykła kolizja to zazwyczaj wielki stres dla kierowcy, a tym bardziej właściciela samochodu (a przecież czasem to ta sama osoba). Jeśli dodatkowo dowiesz się, że auto będzie musiało zostać na co najmniej kilka dni w warsztacie i nie możesz nim jeździć, zdenerwowanie prawdopodobnie sięgnie zenitu. Mamy na to jednak proste, w dodatku darmowe rozwiązanie.

 

Użytkowanie (nie tylko) służbowe

Pojazd zastępczy przysługuje, jeśli nie jesteś sprawcą kolizji, wypadku i stan Twojego samochodu zmusza do natychmiastowej wizyty w serwisie. Nie ma znaczenia, że możesz swoje sprawy załatwić jadąc tramwajem, pociągiem, samolotem, rowerem czy hulajnogą. Ani czy korzystasz ze środka lokomocji prywatnie/służbowo. I czy doszło do szkody częściowej lub totalnego zniszczenia pojazdu. Gdy używałeś auto w sposób regularny, pojazd zastępczy z OC sprawcy dostaniesz w bezpłatne użytkowanie najszybciej jak to możliwe.

 

O nic się nie martwisz!

Wiesz co jest w tym najkorzystniejsze? Dostajesz kluczyki i jedziesz. Rozliczeniami z ubezpieczycielem sprawcy zdarzenia załatwia Grupa Profika. Jeździsz tyle kilometrów ile zechcesz, nawet do Niemiec, Hiszpanii, czy Francji (bylebyś nie wyjechał za granicę Unii Europejskiej), zatem na pewno zrealizujesz plany związane z wyjazdem służbowym lub nawet wakacjami.

 

Kiedy nie dostaniesz pojazdu zastępczego

Hola, hola, być może w tym momencie pomyślałeś, że to wszystko ostra promocja najeżona licznymi haczykami. Otóż haczyków nie ma, ale... są sytuacje, w których pojazd zastępczy nie przysługuje poszkodowanemu. Najgorzej, gdy sprawca zdarzenia drogowego nie miał ważnego ubezpieczenia OC, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wtedy nie pomoże przy uzyskaniu auta zastępczego. Na szczęście dzięki restrykcyjnym przepisom jest coraz mniej przypadków poruszania się samochodem bez ochrony w zakresie Odpowiedzialności Cywilnej. A czy na pewno towarzystwo ubezpieczeniowe nie obciąży mnie kosztami za wynajem pojazdu zastępczego z OC sprawcy? Jeśli ubezpieczyciel będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, zaingeruje przed wyrażeniem zgody na udostępnienie auta zastępczego.

 

Pojazdy dostawcze i ciężarowe

Specjalizujemy się w pojazdach dostawczych i ciężarowych. Wiodącą markę w pierwszej z wymienionych grup stanowi Fiat. Tylko proszę nie ulegać stereotypom – w przypadku aut użytkowych od wielu lat włoska marka zajmuje miejsce na podium pod względem liczby sprzedanych środków transportu, nierzadko okupując w miesięcznych rankingach 1. miejsce. Bardzo popularny model Ducato dostarczamy w różnych konfiguracjach – furgon, izoterma, chłodnia, plandeka, zabudowa skrzynia, itp.

Zapraszamy także przewoźników drogowych, udostępniamy bowiem także ciągniki siodłowe różnych marek w przypadku konieczności skorzystania z pojazdu zastępczego z OC sprawcy. Dysponujemy również naczepami. Zachęcamy do kontaktu, postaramy się dobrać środek transportu zgodny z Państwa potrzebami.

W Grupie Profika możesz liczyć na pojazdy niemal nowe (max. 2 lata), o niskich przebiegach, w doskonałym, systematycznie sprawdzanym stanie technicznym. Normy związane z dezynfekcją aut oczywiście również spełniamy.

 

Auto zastępcze – na jak długo

Kolejna dobra wiadomość to czas wynajmu auta zastępczego. Liczony jest on od momentu rozpoczęcia oczekiwania na rozpoczęcie naprawy (stwierdzenie o takiej konieczności) aż po wydanie zreperowanego auta. Jeśli natomiast doszło do szkody całkowitej, pojazd zastępczy otrzymasz do czasu stwierdzenia tego faktu + 7 dni lub do chwili wpływu na konto pieniędzy należnych z tytułu odszkodowania. Zależy to od zasad danego towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym sprawca miał podpisaną umowę na OC. Możesz tutaj oczywiście liczyć na informacyjne wsparcie Grupy Profika.

 

Dlaczego my?

Dlaczego to właśnie Grupa Profika powinna Tobie pomóc w wynajmie pojazdu zastępczego z OC sprawcy? Specjalizujemy się w obsłudze firm, mamy wysokiej klasy auta dostawcze o różnych parametrach, ciągniki siodłowe, naczepy. Śmiało zaufaj naszemu profesjonalizmowi. I jeszcze jedno: potraktujemy Cię jak Partnera, udzielając wszelkiej możliwej pomocy na każdym etapie procesu.

Pojazdy osobowe

 
Fiat Talento 9-osobowy.jpg
Fiat Talento 9-osobowy

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: poniżej 2m wysokości 
  (możliwość obsługi centrów handlowych)
  Pojemność: 9 miejsc siedzących

 • Hak holowniczy

Pojazdy dostawcze

Fiat-Talento-L2H1-furgon1.jpg
Fiat Talento L2H1 furgon

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 5,39m x 2,05m x 1,96m 
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 3,12m x 1,39m x 1,66m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej

 
Fiat-Ducato-L3H2-furgon-2.jpg
Fiat Ducato L3H2 furgon

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 6,00m x 2,05m x 2,52m
  (dł. x szer. x wys.)  
  Przestrzeń ładunkowa: 3,36m x 1,42m x 1,93m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej

Fiat-Ducato-L4H3-furgon3.jpg
Fiat Ducato L4H3 furgon
 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 6,36m x 2,05m x 2,76m
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 4,07m x 1,42m x 2,17m
  (dł. x szer. x wys.)

 • Zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej

Citroen-Jumper-L2H2-izoterma-furgon3.jpg
Citroen Jumper L2H2 izoterma furgon

 

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 5,41m x1,87m x 2,52m
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 3,12m x 1,42m x 1,93m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Agregat Zanotti Z20S z opcją grzania (do 0 st. C)

 • Izolacja ścian przestrzeni ładunkowej (45 mm)

Fiat-Ducato-L3H2-chłodnia-furgon2.jpg
Fiat Ducato L3H2 chłodnia furgon

 

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 6,00m x 2,05m x 2,52m
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 3,36m x 1,42m x 1,93m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Agregat Zanotti Z 350 z opcją grzania (do -10 st. C)

 • Pogrubiona izolacja ścian (60 mm)

Fiat-Ducato-izoterma-kontener2.jpg
Fiat Ducato izoterma kontener

 

 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 6,5m x 2,2m x 3,2m
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 4,2m x 2,1 x 2,0m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Agregat Zanotti Z 350 z opcją grzania (do 0 st. C)

 • Izolacja ścian kontenera (45 mm)

 • Zawieszenie pneumatyczne dla osi tylnej

Fiat-Ducato-izoterma-kontener-5.jpg
Fiat Ducato izoterma kontener
 
 • Wymiary:
  Zewnętrzne: 6,5m x 2,2m x 3,2m
  (dł. x szer. x wys.) 
  Przestrzeń ładunkowa: 4,2m x 2,1 x 2,0m
  (dł. x szer. x wys.) 

 • Agregat Zanotti Z 350 z opcją grzania (do 0 st. C)

 • Izolacja ścian kontenera (45 mm)

 • Zawieszenie pneumatyczne dla osi tylnej

Fiat-Ducato-autolaweta3.jpg
Fiat Ducato autolaweta
- pojazd specjalny pomocy drogowej

 

 • Wymiar zabudowy:
  5mx2,1m (dł. x wys.)

 • Hak o uciągu 3 ton

 • Wyciągarka

 • Najazdy

 • Pasy transportowe

 • Oświetlenie ostrzegawcze

 • Poduszki pneumatyczne

 • Zabudowa Polmar

Fiat-Ducato-zabudowa-skrzynia-otwarta-2.
Fiat Ducato zabudowa skrzynia otwarta

 

 • Wymiary skrzyni ładunkowej:
  4.95m x 2.35m (dług. x szer.)

 • Burty o wysokości 40 cm

 • Słupek tylny zamykający burty wypinany

 • Wzmocnione zawieszenie tylne z podwójnymi resorami piórowymi

 • 8 punktów do mocowania ładunku

Fiat-Ducato-plandeka2.jpg
Fiat Ducato plandeka
 • Wymiary:
  4,2m x 2,1 x 2,2m (dł x sz x wys) 

 • Pojemność: 8-10EP

 • Kabina sypialna

Fiat-Ducato-kontener-z-windą-2.jpg
Fiat Ducato kontener z windą
 • DMC: < 3,5 t

 • Wymiary:
  4,2m x 2,1 x 2,2m (dł. x szer. x wys.) 

 • Pojemność: 8 EP

 • Winda o udźwigu do 750kg

 

Pojazdy ciężarowe

Samochód-ciężarowy-kontener-lub-izote
Samochód ciężarowy kontener
lub izoterma z windą

 

 • DMC: 15 ton

 • Ładowność: 8 ton

 • Pojemność: 18 EP

 • Wymiary przestrzeni ładunkowej:
  7,2m x 2,45m x 2,4m (dł. x szer. x wys.) 

 • Kabina sypialna

Ciągnik-siodłowy-DAF1.jpg
Ciągnik siodłowy DAF
 • Moc: 480 KM

 • Norma emisji spalin Euro 6 

 • Zbiornik paliwa o pojemności 1500 litrów

 • Kabina sypialna z dwoma łóżkami 

 • Automatyczna skrzynia biegów

 • Klimatyzacja i ogrzewanie postojowe

 • Aktywny tempomat

 

Naczepy

1naczepa.jpg
Naczepa Wielton Curtainsider
 • Ładowność techniczna: 29 ton

 • Szybko rozsuwalna plandeka i drzwi tylne

 • Zwiększona powierzchnia załadunkowa

 • Dodatkowe uchwyty i pojemne wnętrze