Współpraca z PROFIKA to dostęp do unikalnych na rynku rozwiązań, pozwalających na efektywne zarządzanie procesem likwidacji szkód.

U nas jest to naprawdę możliwe. Zatrudniamy specjalistów zarówno z technicznym, jak i merytorycznym doświadczeniem w branży. Weryfikujemy kosztorysy i zastosowane technologie napraw. Zwracamy uwagę na nieuzasadnione zaniżanie wycen poprzez wybór części zamiennych czy dobór nieodpowiedniego lakieru.

JAK DZIAŁA LIKWIDACJA SZKÓD POWSTAŁYCH W POLSCE Z PROFIKA?

  • Realizująca naprawy dla naszych Klientów na zupełnie nowatorskich na rynku zasadach.
  • Warsztaty w sieci świadczą usługi jakości ASO, ale w znacznie niższych cenach.
  • Naszą przewagą nad konkurencją jest własna sieć warsztatów.
  • Naprawy odbywają się przy użyciu technologii rekomendowanych przez producentów i z użyciem wysokiej jakości części zamiennych.
  • Ceny dla naszych klientów ustalane są indywidualnie, w zależności od zakresu i częstotliwości zlecanych nam usług, rodzaju pojazdów i wielkości floty.

OPTYMALIZACJA KOSZTOWA PROCESU NAPRAW POZWALA NAM NEGOCJOWAĆ Z ZAKŁADAMI UBEZPIECZEŃ DODATKOWE ZNIŻKI CEN POLIS NASZYCH KLIENTÓW – ŚREDNIO OD 20% – 30%.

Masz prawo zgłosić szkodę bezpośrednio w kraju sprawcy. Większość osób nie robi tego ze względu na barierę językową oraz nieznajomość prawa i przepisów.

Jako jedyni w Polsce likwidujemy szkody zagraniczne naszych Klientów w innowacyjny na rynku sposób, zgłaszające je i uzyskując odszkodowania bezpośrednio w kraju zdarzenia. Specjalizujemy się w szkodach na terenie Niemiec, gdzie na stałe współpracujemy z kancelarią prawną, biegłą w wypadkach drogowych. Działamy także w innych krajach UE.

Dlaczego korzystniej jest likwidować szkody bezpośrednio w Niemczech niż w Polsce?

  • Likwidując szkodę w kraju zdarzenia rozliczasz koszty wg. lokalnych cen – przykładowo koszt pracy godziny mechanika w Polsce to ok. 100 PLN, natomiast w Niemczech to ok. 100 EUR. Duże różnice występują także w cenach części.
  • Czas likwidacji szkody — jeżeli zgłosisz szkodę zagraniczną w Polsce zakład ubezpieczeń będzie miał 90 dni na jej likwidację. Zgłaszając szkodę w kraju zdarzenia najczęściej otrzymasz odszkodowanie w terminie od 30 do 45 dni.
  • Ocena wartości szkody przez niezależnego rzeczoznawcę – wartość szkody określi rzeczoznawca niezależny od zakładu ubezpieczeń, dzięki czemu otrzymasz kwotę odpowiadającą realnej wysokości poniesionej szkody.
  • Brak amortyzacji części –  zgodnie z niemieckimi przepisami po zaistnieniu szkody dana część powinna zostać wymieniona, nie naprawiona bez uwzględniania wieku pojazdu (amortyzacji).
  • Brak ryzyka nieodnotowania regresu do sprawcy i obciążenia Twojej szkodowości – wielu polskich ubezpieczycieli nie odnotowuje ani nie raportuje zrealizowanych regresów do UFG, co oznacza, iż szkoda obciąża Twoje konto i podwyższa składki, które płacisz.